Policisté projížděli Papírenskou ulicí ve Větřní a všimli si auta Audi A3, které se rozhodli zkontrolovat. Když jej zastavili, přistoupil jeden z policistů k řidiči a vyzval ho, aby předložil doklady.

Český Krumlov - ilustrační snímek.
Řidič v Krumlově usnul v autě uprostřed silnice. Po probuzení srazil seniorku

„Na toto mu k jeho překvapení řidič sdělil, že řidičský průkaz nevlastní protou, že mu ještě nebylo 18 let. Policisté posléze zjistili, že za volantem seděl teprve patnáctiletý mladík, který vezl ještě dva další spolujezdce ve věku 15 a 14 let. U mladistvého řidiče byla provedena dechová zkouška, která vyšla s negativním výsledkem. Negativní vyšel rovněž test na přítomnost jiných návykových látek,“ popsal mluvčí krumlovských policistů Miroslav Šupík.

Na otázku policistů, kde k autu přišel, odpověděl mladík, že si ho tajně vypůjčil od svého strýce.

„Policisté dále na místě zjistili, že trojice výtečníků najela poměrně dost kilometrů. Mladistvý řidič jim totiž uvedl, že vozidlo řídil z Hradiště u Kaplice přes Český Krumlov do Větřní a dále chtěl jet s kamarády do Slupečné u Lipna nad Vltavou za jiným kamarádem,“ uvedl mluvčí.

Vybrané pohřešované a hledané osoby v Jihočeském kraji.
Pavle, vrať se nám zpátky. V jižních Čechách policie pátrá po stovkách lidí

Muži zákona následně vyrozuměli rodiče všech tří výletníků, kteří si je následně na obvodním oddělení ve Větřní vyzvedli. „Mladistvý řidič se svým jednáním dopustil provinění neoprávněné užívání cizí věci, které však jeho strýc s policisty řešit nechtěl. Celá věc tak skončí na českokrumlovském městském úřadu, který bude projednávat to, že mladík vozidlo řídil bez příslušného řidičského oprávnění,“ doplnil Miroslav Šupík.