V rámci jihočeského předvolebního boje je téma olympijského parku Rio-Lipno stále aktuální. Žije zejména v rétorice kritiků. Na neprůhlednost a nedostatek informací o investování třiceti milionů korun z veřejného rozpočtu si stěžuje například Jiří Švec, kandidát na hejtmana za koalici Pro jižní Čechy. I většina dalších kritiků poukazuje na to, že třicet milionů korun mělo být investováno raději jinam.

Jak jsme se ale dozvěděli od úřadujícího jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, může být nyní do zmiňovaného „jinam" investováno – díky olympijskému parku – mnohem více. Rio-Lipno totiž přineslo zisk.

„Mám neoficiální informace, že Olympijský park, do kterého jsme dali třicet milionů z veřejných peněz, vydělal tři sta dvacet milionů korun. Tolik se vrátilo zpět do veřejných rozpočtů. Desetkrát tolik," zdůrazňuje Jiří Zimola, který je přesvědčen, že právě takto je třeba investovat do rozvoje sportu a turistiky.

„Bylo tam tři sta padesát tisíc lidí, kteří se skvěle bavili. Nevázla nám doprava. Bylo to svým způsobem 
i skryté cvičení všech bezpečnostních složek," obhajuje hejtman projekt, který považuje za velmi úspěšný a dokládá to i reakcemi sportovních svazů, které hlásí na jihočeský krajský úřad, že mají po olympijském parku nečekaný nábor dětí.