Do pátku pokračují přijímací talentové zkoušky do Základní umělecké školy v Českém Krumlově, v Kostelní ulici 162, do hudebního, výtvarného, tanečního a literárně dramatického oboru.

Přesné termíny stejně jako bohaté informace o jednotlivých oborech, nástrojích, souborech najdete na webové stránce www.zus-ceskykrumlov.cz. Kdo nestihl přijímací zkoušku na pobočkách v Kájově, Horné Plané, Brloze a Křemži, které se konaly v minulém týdnu, může přijet do Krumlova.

Krámek Petry Nekolové je útulný, plný drobného dárkového zboží zdobeného originálními obrázky od samotné provozovatelky.
Frymburské dílně paní Petry nyní vládne lesní tématika

"Milí rodiče váháte?" říká ředitelka školy Alena Švepešová. "Nemáte doma například violoncello, lesní roh? Nevadí, začátečníkům mnohé nástroje půjčujeme. Děti mohou také prozatím zkusit zobcovou flétnu ve skupinovém kroužku a pak se uvidí. Začněte rovnou u nás! V individuální výuce pod vedením aprobovaného učitele získává vaše dítě správné návyky hry a dýchání hned od prvního tónu. Čím dříve, tím lépe, flétnový soubor Flautino se těší na nové další kamarády."

Českokrumlovská zuška má pro zájemce připravenou novinku. Tou je soubor mysliveckých trubačů ve Křemži, který zahájí výuku od nového školního roku. Na nové žáky čeká výuka hry na lesnici a borlici.