Chléb či máslo si Zubčičtí možná už za několik dní koupí znovu přímo ve své vesnici. Vedení obce se totiž přihlásil nový zájemce o provozování zdejšího obchodu s potravinami a základním drogistickým zbožím. Prodejna zůstala nedávno uzavřena poté, co tady s podnikáním údajně kvůli jeho nízké rentabilitě skončil předchozí nájemce.

„Oficiální žádost o pronájem obchodu už zájemce podal, nyní jsme tedy zadali právníkovi vypracovat nájemní smlouvu,“ uvedl starosta Zubčic Radek Kalkuš s tím, že po podpisu smlouvy už nic nebude bránit tomu, aby se obchod znovu otevřel.

Podle předběžných informací by nový provozovatel prodejny, jenž už prý má v oboru bohaté zkušenosti, měl kromě základních potravin či zboží ze sortimentu drogerie nabízet i domácí potřeby.

„Naším požadavkem bylo, aby se v obchodě prodávaly potraviny. Pokud podnikatel nabídne širší sortiment zboží, bude to pro místní občany jedině dobře,“ podotkl zubčický starosta Radek Kalkuš.

Znovuotevření prodejny v Zubčicích vítá místní obyvatelka Marie Pilsová. „Už jsem si sice zvykla, že mi nakupuje syn ve městě, ale když bude obchod znovu otevřen, je to určitě lepší. Pokud si něco zapomenu u syna objednat, budu si pro to moci u nás v obchodě kdykoliv dojít,“ řekla.
V době, kdy prodejna zůstala v Zubčicích uzavřena, promýšleli představitelé obce možnost, že by zásobování místních obyvatel potravinami mohla dočasně vyřešit pojízdná prodejna. K tomu ale nakonec nedošlo.

„S jejím provozovatelem jsem jednal. Ale příjezd pojízdné prodejny bychom museli avizovat mnoho dní dopředu, aby o tom místní občané věděli. V naší situaci, kdy je otřevření obchodu otázkou krátkého časového úseku, by tak toto opatření nemělo smysl. Věřím, že těch několik dní bez obchodu každý z obyvatel obce přečkal,“ uzavřel Radek Kalkuš.