A to díky úspěšné a náročné kompletní rekonstrukci náměstí a průtahu městem, kterou v sobotu obyvatelé Rožmberka oslavili muzikou a ohňostrojem.

Přípravu rekonstrukce za zhruba 30 milionů korun zahájil kraj spolu s městem před třemi roky a práce se odehrály ve dvou etapách. Práce na průtahu financoval kraj, náklady na renovaci náměstí šly za městem.

V Rožmberku při té příležitosti přibyly i nové chodníky. Lidem může připadat podivné, proč nové chodníky nejsou uklizené a leží na nich štěrkový prach, ale to má své důvody. „Vypadá to nevzhledně, ale ten prach na chodnících musí být několik měsíců, než zapadá do škvír v dlažbě,“ vysvětlila starostka Rožmberka Lenka Schwarzová.

„Myslím, že ta investice stála za to,“ ocenil krajský radní Antonín Krák, který posléze náměstí pokřtil sektem. Celému městu se po ukončení prací ulevilo, ale další aktivity pokračují. „Nyní se chystáme využít dotaci 15 milionů korun, kterou jsme získali od Ministerstva zemědělství na čistírnu odpadních vod,“ sdělila starostka.