Obleva zmařila příznivcům zimních sportů víkendové radovánky na sněhu a ledu. Teplota nad nulou nepokořila pouze sjezdovky ve Ski areálu Lipno a Ski areálu Věžovatá Pláně.

Díky zásobám technického sněhu se tam mohou oblevě zatím smát. Na Kozí pláni jenom museli zastavit delší vlek, protože stopa pod ním roztála a kvůli tání se rozpustily sněhové kostky pro děti, ze kterých si mohly stavět. Poškodil se také ledový bar, který se zčásti zbortil. Ovšem jinak provoz nijak omezen nebyl.

Zato zplakali provozovatelé ostatních sjezdovek v regionu. Ve Chmelné se na sjezdovce místo sněhu objevila tráva. „Už v pátek jsme nejeli, bylo to moc rozbředlé. Jsme teď zkrátka vedle, jak ta jedle,“ řekl v neděli Josef Šandera.

Provozovatelé frymburské Marty to zabalili už v pátek a odjeli lyžovat na rakouský Hochficht. „Sníh ze svahu uplaval. Sice tam pořád leží, ale objevily se prázdné fleky. Nezbývá, než čekat, až napadá nový,“ konstatoval Zdeněk Janáč.

Vlek zastavila i sjezdovka Brloh Rohy. „Přerušili jsme provoz už v sobotu ráno, když začalo pršet. Sníh je rozbředlý, nemá to cenu. Budeme čekat na nový a zatím nabírat síly,“ podotkl s úsměvem Jiří Tancer ze Ski klubu Rohy.

Největším zklamáním ale byla obleva pro ty, kdo se těšili, jak si o víkendu zabruslí na zamrzlém Lipně. A pro množství nadšenců, kteří pro ně připravili ledové dráhy, ovály a hřiště. Stálo je plno práce a sil, aby především na víkend připravili pro bruslaře příjemné povyražení.

V pátek večer ale museli vyhlásit, že veřejnosti nedoporučují vstup na led a to trvá i nadále. Některé jedince to ale neodradilo. Nedbali hrbolů, rozbředlé vrchní vrstvy ledu ani vody na povrchu, a na lipenskou ledovou plochu se vydali.

„Dá se to, akorát jsou tam takový divný hrby, jak to taje,“ podělil se o dojmy 14letý Martin Vaškeba z Vyškova. „Boří se brusle. Končím, protože už nemůžu. Ale lidí je tam vzadu docela dost, jenom nejsou kvůli mlze vidět.“

„Obleva to zkazila, ale budeme dál bojovat. Uvidíme, co ta voda s ledem udělá, třeba naopak pomůže vyhladit dráhy,“ doufá Antonín Labaj z Frymburka.