Vypadají, jako by šli z hřiště anebo hodiny tělocviku. Čím volnější tričko, tím lepší, k tomu tepláky nebo široké kalhoty a na hlavě čepice s kšiltem.Podle těchto znaků charakteristických pro hiphopery neomylně poznáte také členy skupiny Storm Dancers, před níž se třese nemálo konkurentů na tanečních soutěžích po celé republice.

Na hiphopovou hudbu, což jsou v původním slova smyslu rytmy mixované dýdžejem, doprovázené verši z úst rapperů, učila devětadvacetiletá Alena Brožová tancovat nadšené zájemce poprvé před deseti lety. Tehdy ještě skupina Storm Dancers působila pouze v Českém Krumlově. „Postupně jsme ale pronikli i do dalších míst v regionu, a tak ve skupině dnes tancuje necelá stovka dětí ve věku od čtyř do 18 let. V Kaplici fungujeme pátým rokem," vzpomněla Alena Brožová, jež rovnou zmínila i poslední úspěchy svých svěřenců.

„Letos Kapličtí vybojovali druhé místo v soutěži Taneční skupina roku, která se uskutečnila v Jindřichově Hradci. Šlo v podstatě o mistrovství jižních Čech. Krumlovští v tomto klání skončili třetí. Stejná místa si naši tanečníci odvezli i z další podobné soutěže, která se uskutečnila v Českých Budějovicích. Úspěšní jsme byli také v Praze nebo Chomutově," vyjmenovala Alena Brožová, jež s tancováním začala před 17 lety.

Na hip hopu se jí nejvíce líbí jeho různorodost. „Nese v sobě více tanečních stylů, z nichž některé jsou rychlejší, jiné zase pomalejší. A tak se vám choreografie neomrzí. I porotci na soutěžích očekávají, že zvládneme předvést od všeho trochu," vysvětlila učitelka tance.

Tančit hip hop neznamená jen přijít dvakrát týdně na trénink. Tento styl se vám totiž dostane až pod kůži. „Třeba já, ač už mi táhne na třicet, se díky němu cítím, jako by mi bylo patnáct. Hip hop je hlavně o volnosti, užívání si života," řekla Alena Brožová.

S onou volností souvisí i již zmíněné volné oblečení. „Hip hop není disko, a tak se k němu nehodí žádné upnuté tílko a minisukně. Je to pouliční tanec, který si žádá pouliční oděv. Nejdřív to byly volné košile a kalhoty, teď se to posunulo k teplákům. A čím jsou větší, tím je to lepší," zasmála se Alena Brožová.

Přijít na chuť tomuto tanečnímu stylu mohou i další zájemci z regionu. Skupina Storm Dancers totiž nové členy přijímá při pravidelných náborech, ale po domluvě i během školního roku. „V srpnu navíc uspořádáme taneční tábor, jehož se mohou zúčastnit i děti, které mají zájem se k nám od září přidat," pozvala Alena Brožová.