Mladí obyvatelé hornoplánského dětského domova nikdy na žádné módní přehlídce nebyli, ale  nijak jim to nevadilo.

Výsady zúčastnit se modní přehlídky ve frymburském wellness hotelu se dostalo  jenom pěti z nich. A sice těm nejstarším dětem, které měly možnost nejenom sledovat přehlídku, ale také poznat její zákulisí. Chlapci pomáhali v sále, děvčata v šatně modelkám s oblékáním během přehlídky.

„Nejdřív se mi to nezdálo a zpočátku jsem tu z toho nijak nadšený nebyl, ale pak to bylo super, fakt se mi to moc líbilo," svěřil se Karel Berg. „Nejvíc ty šaty a samozřejmě holky," smál se.

Děvčata byla nadšená. „Pomáhaly jsme modelkám s oblékáním. Je to zážitek. Zapínaly jsme šaty, pomáhaly se šněrováním a podobně. A není to sranda," učinily poznání. „Mezi převlékáním je dost fofr. Mně se líbily ty dlouhé červené šaty," řekla Klára Kukačková. „Mně utkvěly v hlavě ty svatební," dodala  Věrka Kroková. Také u Daniela Nastera, který se nerad fotí, takže ho nikde na snímku nenajdete, nejvíc zabodovaly šaty svatební. „Byly moc hezký," řekl.

Byla to nádhera, ale pomyslné módní molo děvčata nelákalo. „Hezké to bylo, ale zkusit si  předvádění šatů bych nechtěla. Lepší je se dívat. A ty šaty se mi líbily všechny," přitakala Vlastina Medková.