Letošní výsledek Tříkrálové sbírky, kterou v první polovině ledna pořádala již pošestnácté Diecézní charita České Budějovice, totiž poprvé překročil šestimilionovou hranici. Malí i velcí králové celkem vykoledovali 6 018 508 korun, což je 
o téměř 900 000 korun víc než loni.

„Děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohli k tak skvělému výsledku, velice si vážíme jejich štědrosti, a výsledek bereme i jako uznání naší práce," uvedla ředitelka českobudějovické Diecézní charity Michaela Čermáková. „Výtěžek letošní sbírky je určen převážně na zkvalitnění péče o nemocné a staré lidi," přidává se diecézní koordinátor Tříkrálové sbírky Roman Tlapák z Diecézní charity.

Oblastní a farní charity využijí vykoledovaných peněz i na pomoc handicapovaným dětem a mládeži, což se týká například Českých Budějovic, Soběslavi či Borovan.

Další část výnosu sbírky půjde na rozvoj dětí a mládeže, na provoz nízkoprahových zařízení pro děti a mládež ve Zlivi, Týně nad Vltavou, Českých Budějovicích či Starém Městě pod Landštejnem, včetně pomoci sociálně slabým dětem na volnočasové aktivity. Přesné využití výnosů Tříkrálové sbírky najdete na webových stránkách www.dchcb.cz.