Místní občané, ale také lidé z dalekého okolí přinesli oblečení, lůžkoviny, obuv, nádobí, hračky i hygienické prostředky. „Drogerii jsme nikdy nesbírali, nyní je jí potřeba," řekla členka sociální komise Městského úřadu Velešín Marie Faltová, která se svými kolegyněmi organizovala průběh sbírky.

Do sbírky přispěl i Bohumil Barek: „Daruji pravidelně, vždy se něco najde. Dnes jsem poskytl lůžkoviny a ošacení."

Lidem postiženým velkou vodou pomohli také obyvatelé velešínského domu s pečovatelskou službou. „Vybrala jsem od nich oblečení, většinou zcela nové. Sami chtěli pomoct," popisovala Marie Faltová.
Pokud chcete darovat něco potřebného, můžete podpořit i sbírku Českého červeného kříže. Ta v Českém Krumlově běží už od středy minulého týdne. Potřeba jsou hlavně úklidové prostředky nebo drobné nářadí. „Věci pak budou poskytnuty lidem z celé republiky," uvedla ředitelka krumlovského Českého červeného kříže Eva Pejchalová, která dodala, že lidé nemusí nosit oblečení. To není potřeba. „Když jsme dělali poslední sbírku kolem povodní, lidé nám nanosili hromady oblečení. To ale lidem zasaženým vodou nepomohlo," podotkla.

Při letošních povodních Evu Pejchalovou dojalo hned několik lidí. Jedním z nich byl muž z Ostravy, který chtěl přijet do Krumlova pomáhat. „Kontaktoval mě ještě před tím, než měli vodu v Ostravě. Chtěl nám tady pomáhat, protože Český Krumlov je prý jeho srdcovka. Nakonec jsem ho ale odkázala jinam, protože si myslím, že jinde potřebovali pomoci více, než my tady," řekla Eva Pejchalová.

O překvapení se také postarala mateřinka z Telče, která přijela přímo do Českého Krumlova, aby sbírku podpořila. „Volají nám ale všichni – soukromníci, firmy. Jsem moc ráda, že se stálo najde tolik lidí, kteří chtějí pomoci," dodala Eva Pejchalová.