Ke vstupu je opravňovala vstupenka, která jim nejenže zajistila průchod velkolepě zdobenou branou z balónků, ale i k samotné prohlídce závodu. O tu byl nevídaný zájem. Všem, kteří na událost dorazili, se tak naskytla jedinečná možnost spatřit výrobní technologie závodu. Během prohlídky byly dodržovány veškeré bezpečnostní požadavky. Prohlídková trasa byla vytyčena šipkami určující směr prohlídky, ale i bezpečnostními páskami.

Na dodržování bezpečnostních pravidel návštěvníků hleděl i přítomný personál. V rámci přesně vytyčené trasy se návštěvníci mohli podívat do rozmanitých částí provozů, např.: balírny, tužkárny, či tuhárny. Na pracovištích na návštěvníky čekaly přichystané ukázky nejen výrobků, ale i výrobních materiálů za doprovodných komentářů pracovníků. Velmi zajímavá byla ukázka četných dřevěných materiálů, včetně těch velmi netradičních, jakými byla např. Lípa čínská. Na středisku dekorů a montáže čekal na všechny malý dárek, který symbolizuje právě oslavy třiceti let Stabilo v Českém Krumlově.

Hasiči po utonulém vodákovi na Vltavě v Českém Krumlově pátrali i na česlech vodní elektrárny Krumlovský mlýn.
Pátrání po utonulém vodákovi v Krumlově pokračuje druhý den. Zatím bezvýsledně

Bohatý program byl zajištěn i pro malé návštěvníky v podobě skákacích hradů, divadelních představení, či malování na obličej. To mezi dětmi sklidilo velký ohlas a v mžiku se pak před zraky rodičů měnily v superhrdiny, princezny či zvířátka. Vyvrcholením dětského programu pak bylo vystoupení Míši Růžičkové, kdy se pak areálem Stabila rozléhal dětský zpěv: „Hej ty, já jsem taky popelář.“ Na své začátky v podniku pak zavzpomínali na pódiu i sami jednatelé, Ing. Martin Šulc a Ing. Tomáš Dundr. Neopomněli však několikrát zdůraznit, že úspěchy podniku jsou zásluhou všech zaměstnanců. Vděk a zásluhu zaměstnancům projevili všichni významní představitelé ve zpracované videoukázce. O chvíli déle na pódiu pak přivítali i samotného majitele společnosti Sebastiana Schwanhäussera a spolu s ním i manažera výrobních závodů, Nilse Rosenbauma. Zaměstnanci tak měli možnost spatřit majitele přední zahraniční společnosti ve výrobě psacích a kreslicích potřeb osobně. Během dne měli návštěvníci k dispozici bohatý výběr nápojů, rovněž i gastronomická nabídka byla velmi pestrá. Hudební doprovod během dne zajistila českokrumlovská kapela, Chlapi v sobě.