Z důvodu výluky tentokráte nemohl Seidelův vlak jet přes Český Krumlov, proto jel vlak na Prachaticko oklikou a Krumlovští museli nastupovat v Českých Budějovicích.

Účastníky čekalo povídání o Volarech na tamní železniční stanici a zajímavý program na Soumarském Mostě zaměřený na československé pohraniční opevnění. Přednášel Jan Lakosil, autor mnoha knih na toto téma, následovala prohlídka bunkrů, tzv. ŘOPíků, a návštěva muzea pohraničního opevnění s mnoha zajímavými exponáty za přítomnosti jeho zakladatele pana Němečka.

Se čtyřletou Adélkou z Bavorovic u Hluboké nad Vltavou se osud nemazlil, je to však velká bojovnice, která neztrácí úsměv na tváři.
Adélku by mohla na nohy postavit rehabilitace, je však nákladná

Poté se zdatnější výletníci vydali na pěší přechod na Dobrou s představením fotografií Dobré a jejích obyvatel. Nazpět se vraceli okolo Teplé Vltavy přes rašelinná luka až na lesní železniční přejezd, kde nastoupili zpět do Seidelovského vlaku.

Ti, co pěší vycházku vypustili, mohli využít služeb restaurace U Maxů na Soumarském Mostě, známé ze slavné Seidelovy fotografie.

Most v Novém Spolí.
Ještě pořád mohou občané říci své k rozvoji území Nového Spolí

"Za České dráhy vypravil a doprovodil vlak Pavel Kosmata," sdělil kurátor Musea Fotoateliér Seidel Český Krumlov Petr Hudičák. "U řopíků přednášel Jan Lakosil, stejně jako u Muzea opevnění Soumarský Most pana Němečka. Šumavskou přírodou výletníky doprovodil Adam Diviš, vedoucí průvodců Národního parku Šumava." Stanice a zastávky po cestě zdobily improvizované výstavy, stejně jako meze a louky v přírodě. KIC Volary využilo prostor stanice ve Volarech k výstavě a pan ředitel Půlkrábek osobně zvýšil počet účastníků mimořádného vlaku.