Na novoty s nošením respiračních roušek si nejhůř zvykají ti, pro které je případná nákaza koronavirovou infekcí nejnebezpečnější. Senioři mají největší nechuť k dodržování nových pravidel. Strážnici, kteří od čtvrtečního rána hlídkují v ulicích a na nošení roušek dohlížejí to zaznamenali okamžitě.

Senioři vyrazili na nákup v určený čas.
Nákupy v určenou dobu někteří senioři vítali

„Řešíme to od rána. Mezi prvními dvaceti lidmi, kteří nedodržují povinné nošení roušek nebo jiné zakrytí obličeje, bylo patnáct seniorů. Nejsmutnější na tom je, že právě s těmi, pro které to hlavně děláme, jsou největší problémy,“ řekl Ladislav Šalena z českobudějovické městské policie.

Testování na koronavirus. Ilustrační foto
Biologové z akademie nabídli pomoc při testování

Senioři, které strážníci vyzývají, aby si roušku nasadili, se prý s nimi dokonce dohadují, že je nošení roušky zbytečné. Ani jeden z oslovených nezarouškovaných občanů neuvedl jako důvod, že by ochranné prostředky neměl k dispozici. Kromě seniorů mají prý co zlepšovat také kuřáci a také lidé bez domova.

Koronavirus v Česku.
Česko čekají krušné týdny. Jak se u nás šíří epidemie ve srovnání se světem

Protože jde o nové nařízení, zatím strážnici občany jen upozorňují. „Nenošení roušek je přestupek, který se ohlašuje na hyienickou stanici. Je to ale nové, takže dnes občany hlavně upozorňujeme,“ dodal Ladislav Šalena.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník