Dobré věci pomohli českokrumlovští penzisté, kteří docházejí do senior klubu Rozvoj na Vyšehradě. Ti neváhali obětovat svůj volný čas a pro radost dětem i těm, kteří jim pomáhají, vytvořili vlastníma rukama množství půvabných a především užitečných předmětů.

Pletené ponožky, ušité látkové tašky, ale také nejrůznější hračky z vlny teď senioři předali zástupkyni českobudějovického sboru Apoštolské církve Marii Faldynové, která se postará o to, aby výrobky zručných penzistů skončily v těch správných rukou.

„Náš církevní sbor každoročně organizuje dobročinný předvánoční bazar, kde tyto výrobky budeme prodávat,“ uvedla Marie Faldynová s tím, že díla českokrumlovských penzistů najdou hned několikero využití.

„Sbor totiž zároveň spravuje obecně prospěšnou společnost Ovečka v Českých Budějovicích, která pracuje s dětmi s takzvaným Downovým syndromem. Přátelé této společnosti, která pro děti organizuje rekondiční pobyty a zároveň umožňuje rodičům, aby se o onemocnění svého dítěte dozvěděli co nejvíce, každoročně vyrábějí různé dárky, které se pak prodávají na adventních trzích v Českých Budějovicích.

Část letošní nadílky od senior klubu Rozvoj tedy k těmto dárkům také přidáme,“ vysvětlila Marie Faldynová a doplnila, že do třetice poslouží dárky ze senior klubu při přípravě mikulášských balíčků, které budou pro děti chystat pracovníci Informačního centra občanského sektoru (ICOS) v Českém Krumlově, mezi něž Marie Faldynová rovněž patří.

Nápad poskytnout tento netradiční charitativní dar přišla před rokem vedoucí senior klubu Rozvoj Růžena Horčičková.

„Já jsem ji jen požádala o ušití několika tašek a paní Horčičková do akce hned zapojila celý senior klub,“ připomněla Marie Faldynová.

Podle Růženy Horčičkové senioři na výrobě dárků pracovali jak při pravidelném pondělním kroužku ručních prací, tak také individuálně doma. „Šili a pletli jsme od září, tedy dohromady dva měsíce,“ ukazovala Růžena Horčičková na stůl zaplněný ponožkami, taškami či rukavicemi.

„Vyrobili jsme ale také malé kabelky na kosmetiku nebo peníze, taštičky na mobily, ale i maňásky a další hračky,“ vyjmenovala Růžena Horčičková. Jak doplnila, ti členové senior klubu, kteří se nezapojili přímo do práce, přispěli na dobrou věc finančním darem.

Českokrumlovští senioři se svorně shodli, že letošní dobrý skutek, který si na své konto připsali, rozhodně nebyl poslední. „Příští rok určitě upleteme a ušijeme další dárky. A věřím, že jich bude jště více než letos,“ uzavřela Růžena Horčičková.