Ačkoliv má provoz Informačního centra pro seniory v Českém Krumlově za sebou už několikatýdenní provoz, oficiální nastartování a spuštění tohoto projektu je naplánováno na nadcházející týden.

„Informační centrum pro seniory zajišťuje pro zájemce z řad starších občanů informace z oblasti sociální, volnočasové, kulturní a vzdělávací,“ upřesnil v pátek Tomáš Zunt, předseda občanského sdružení ICOS, jež je zřizovatelem centra.

Informační centrum pro seniory se otevírá každé úterý a čtvrtek vždy od 9 do 11 hodin v budově bývalých jeslí na Špičáku a zájemcům tady bude k dispozici dvojice dobrovolníků, kteří pomohou při ideální realizaci požadavků klienta.

Kromě informací z oblasti sociální, volnočasové, vzdělávací či kulturní nabídne centrum i zdánlivé maličkosti. Seniorům bude k dispozici schránka na dopisy, do které budou moci vkládat nejrůznější vzkazy, dotazy a podobně, které mohou být zodpovězeny i písemně.

Další maličkostí bude i inzertní nástěnka, na kterou je možné umístit zdarma jakýkoliv inzertní materiál. Dobrovolníci budou spravovat i internetové stránky na www.infosenior.krumlov.cz. Ty budou postupně obsahovat nejen základní údaje a kontakty, ale i podrobnou databázi organizací a služeb pro seniory ve městě a okolí.

Zájemci na těchto stránkách budou také postupně nacházet i informace o aktuálním dění a aktivitách, které nějakým způsobem souvisejí se zaměřením infocentra.