Raději zůstávají doma v naději, že se udělá hezky na delší dobu. Kempy kvůli tomu bojují s nedostatkem klientů.

„Sezona je zatím mizerná. Nemáme ani půlku návštěvníků oproti loňsku ve stejnou dobu. Všichni jsou z toho otrávení. Květen byl absolutně nemožný. Červen nabídl čtyři hezké dny, jinak také propršel,“ povzdychl si správce Kempu U Nojdy v Rožmberku nad Vltavou Petr Malík. „Nepamatuji si takto špatnou sezonu.“ Podle jeho slov byl nejhorší uplynulý víkend. „Lidé tu rušili pobyt a jeli rovnou do Českého Krumlova na Slavnosti pětilisté růže. Kvůli tomu jsme byli hodně pod průměrem. Je to opravdu šílené,“ řekl Malík.

Kemp U Nojdů se přitom na letošní sezónu připravil důkladně ve velkém stylu. Areál se dočkal významné rekonstrukce.
„Udělaly se tu kompletně nové sociály, sprchy, parkoviště. Lidé si změnu hodně pochvalují, jenomže jich zatím bohužel moc není,“ řekl Petr Malík.
Podle představ se sezona nevyvíjí ani v přídolském Kempu Vltava. „Lidé sice tak nějak jezdí, ale určitě to není takové, jak bychom si přáli. Jestli to takto půjde dál, bude to opravdu špatná sezona,“ řekl David Zahradník z Kempu Vltava. „Vody teče hodně, ale to počasí všechno kazí.“

Jistotou jsou pro kempy školy. Ty mají výlety naplánované dlouho dopředu, takže jezdí bez závislosti na počasí. Včerejší den přece jenom vlil provozovatelům a správcům kempů do žil trochu optimismu.

„Alespoň trošku se počasí začíná vybírat, tak se to snad zlepší,“ doufá Petr Malík.