"Díky patří hlavně mojí švadleně Karol Mihalovičové, ale pomáhají všichni okolo, rodina, tedy manžel s dětmi, Karolin syn a spousta kamarádů a dalších dobrovolníků," říká Petra Nekolová. "Šít i tak nestíháme, máme už dokonce zavedený pořadník, od lidí si beru telefonní čísla. Děti, které už toho asi mají plné zuby, mi pomáhají střihat, společně to předpřipravíme a předáme Karolíně. Ta stíhá za čtvrthodinu tak dvě roušky, tady asi sedm, osm roušek za hodinu. Šijeme dětské i dospělácké velikosti, jsou dvouvrstvé a necháváme nahoře otvor, aby se tam dal prostrčit i filtr."

K prodeji jsou za symbolických třicet korun, což sotva pokryje práci a materiál.

V Penny Marketu ve Velešíně.
Chování lidí se podstatně změnilo, nakupují s rouškami

"Dneska už k nám chodily i další ženy z Frymburka s nabídkou, jestli nepotřebujeme látky, je fajn, že se zapojuje tolik lidí," dodává Petra Nekolová.

Roušky šijí také Labajovi z Frymburka. "Dneska jsme jich několik donesli do naší Jednoty, firma totiž na facebooku zveřejnila prosbu, jestli by lidé nemohli prodavačkách nějaké věnovat, že nejsou schopní jich dost sehnat u dodavatelů," svěřil se Antonín Labaj. Kromě roušek zajišťují i nákupy seniorům a zdravotně ohroženými lidem z Frymburka a okolních obcí, v koordinaci s městysem, kde se nákupů ujali také dobrovolní hasiči.