Nebudou tudy moci projíždět ani cyklisté, ani osobní automobily. „Nákladní dopravě a autobusům pravidelné autobusové dopravy bude i po dobu uzavírky umožněn provoz v obou směrech,“ doplnila ve čtvrtek mluvčí českokrumlovské radnice Jitka Augustinová.

Důvodem uzavírky bude tlakové tryskání betonové konstrukce, které by mělo posloužit k očištění mostu od uvolněných částí betonu. Ten by mohl padat dolů na projíždějící auta.

Pod mostem zůstane v pátek a o víkendu trvale průjezdný pouze jeden jízdní pruh, ve kterém bude podle sdělení mluvčí doprava kyvadlově řízena pracovníky stavby podle toho, jak budou práce postupovat.

Tento jízdní pruh bude určen pouze pro zmiňované autobusy a nákladní automobily, ale také i vozidla integrovaného záchranného systému.

Osobní vozidla a motocykly budou obousměrně projíždět od kruhové křižovatky U Trojice směrem na Růžek a serpentinou dolů ke křižovatce Na Špičáku. Tato úprava bude vyznačena svislým dopravním značením. Pod mostem bude v uvedené době rovněž zcela vyloučen pěší a cyklistický provoz.

A jak připomínají pracovníci dodavatelské firmy, uvedená doba může být zkrácena v závislosti na průběhu prací.

Další práce

Pro dokončení celé stavby bude nutné ještě provést zádlažbu mostu, osazení zábradlí, opevnění svahů pod mostem a předláždění desek na svazích, zatěžkávací zkoušku mostu a instalaci dopravního značení. Plánovaný konec stavby je stanoven na třicátého června.