Českokrumlovsko – Nová vozovka v obci Přísečná od hlavní silnice až po železniční přejezd, která v těchto dnech mírně ovlivňuje provoz na příjezdu do obce, není zdaleka jedinou aktivitou Jihočeského kraje směrem ke zkvalitnění silnic náležících pod jeho správu.

„Tato akce je financovaná z fondu dopravní infrastruktury a měla by být hotová do neděle. Do té doby tu bude i částečná uzavírka," uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Mezi další akce, které 
v tomto směru kraj na Českokrumlovsku čekají, patří rozsáhlá rekonstrukce vozovek na Malontsku 
a dále úsek silnice od Prostředních Svinců až po silnici E55 u Holkova.

„To jsou úseky, jejichž rekonstrukce by měla začít koncem srpna a měla by být ukončena nejdéle do 12. září," vysvětluje Antonín Krák, podle něhož má kraj ambici ještě letos opravit – v rámci celého svého působení – na 170 kilometrů silniční sítě. 
K tomu poslouží částka přesahující 350 milionů korun, kterou uvolnil zmíněný fond dopravní infrastruktury.

Jihočeský kraj se při rekonstrukci silnic zaměřil i na bezpečnost motorkářů.

„Investovali jsme více než pět a půl miliónu korun do svodidel pro motorkáře," uvádí krajský radní pro dopravu Antonín Krák.
Můžeme je vidět v některých nebezpečných zatáčkách zejména na Lipensku.

Běžná svodidla jsou pro motorkáře nebezpečná. Když motorkář nezvládne zatáčku, většinou to končí zaseknutím pod svodidly a ten největší problém způsobí svislé sloupky.

„Svodidla pro motorkáře hodnotím kladně. Jen doufám, že je nikdy nebudu potřebovat," směje se českokrumlovský motorkář a spolumajitel Biker´s bar Bohemia, Jan Baťka.