Ve slalomu, obřím slalomu a sjezdu změřili své síly lyžaři všeho věku při závodu v maskách, který se konal na sjezdovce v Rohách u Brloha. Pořadatelé přitom mysleli i na nejmenší vyznavače zimních sportů, pro něž byl připraven závod v jízdě na bobech.

„Už máme přihlášených osmdesát masek,“ hlásil hodinu po zahájení registrace jeden z organizátorů Jiří Tancer. „Lidí je tu tak o třetinu více než před rokem,“ pochvaloval si.

Ostatně, lákadel pro návštěvníky připravili pořadatelé nevšední akce hned několik. Kromě ideálních sněhových podmínek zvalo do Rohů i bezplatné lyžování pro všechny příchozí v maskách a také lákavé ceny pro vítěze klání.

Škála masek a převleků byla opravdu nevídaná. Nechyběl loňský favorit, motýl Emanuel, pozornost budila i rodina převlečená za mouku a cukr.

Nejvíce se ale vyřádily děti; například pětiletý Hugo Mach z Českých Budějovic se oblékl do kostýmu dráčka, desetiletý Jan Stuchlý z Boršova nad Vltavou zase vsadil na osvědčený kostým indiána.

„Čelenku jsem si vyráběl sám, ale s tričkem, na kterém je obrázek šípu, mi pomáhala maminka,“ svěřil se po cvičné jízdě školák. „Byli jsme tu už vloni, jezdíme i na Chmelnou, ale tady je to podle mě lepší,“ doplnil.

Lichotivá slova od účastníků závodu v maskách pořadatelé jistě slyšeli rádi. Vždyť připravit vše tak, jak se patří, jim dalo pořádně zabrat.

„Třeba v pátek tu chlapi byli až do půlnoci,“ potvrdil Jiří Tancer.