Ačkoliv to o víkendu na sjezdovkách v regionu vypadalo spíše jako na jaře, na některých bylo živo. Jejich provozovatelé je intenzivně připravují na zimní sezonu.

„Včera jsme promazávali zařízení vleku,“ přitakal vlekař Jiří Tancer ze sjezdovky Rohy u Brloha. „Děláme repas celého vleku, takže jeho zásadní opravu a úpravu po dvaceti letech. Ještě potřebujeme tak týden a bude připraven.“

Louku, po které se budou prohánět lyžaři, nijak speciálně Brložští upravovat nemusejí, na sníh je připravena i rolba. „Lyžaři úpravu vleku výrazně nepocítí, pocítíme to spíše my. Vlek bude bezpečnější a pro nás lépe obslužný,“ podotkl Jiří Tancer.

Navzdory tomu, že se vloni ve Chmelné moc nelyžovalo, ani tam přípravy nijak nezanedbávají. „Pracujeme na nich už asi měsíc a půl. Nandavali jsme lano, dáváme do pořádku přívod elektřiny, posekali jsme a uklidili svah,“ popisoval v neděli Josef Šandera.

„Prakticky už nám zbývá jenom nasadit závěsy, a to je práce tak na dvě hodiny práce. A pak už jenom budeme čekat na sníh.“

Pro lyžaře ve Věžovaté Pláni přichystal majitel sjezdovky zpevněné parkoviště pro sto padesát aut. „To je důležité. Parkovací plochu jsme vysypali šotolinou, aby auta naměla problém s ujetím a nebořila se do bahna,“ řekl Václav Mazák.

„Kromě toho chystáme na sjezdovku on–line kameru, která bude k dispozici zájemcům na našich webových stránkách.“

Václav Mazák slibuje ceny vesměs stejné jako v minulém roce.

„Jenom půjde trochu nahoru cena za školu lyžování. Na druhou stranu trošku zlevníme celodenní permanentky ze 340 na 320 korun. Dětské hřiště bude dál zdarma, ale přednost na něm budou mít lyžaři, aby nemusely děti na lyžích čekat ve frontě za dětmi na bobech,“ upřesnil.

„Na sníh už se těšíme,“ řekl Miroslav Maurer z SK lyžaři a běžci Frymburk. „Zatím běháme, je to takzvaná příprava nasucho,“ usmál se.