Už na dvě ze tří křesel v rožmberském zastupitelstvu, které v podzimních komunálních volbách získala strana TOP 09, usednou při příštím jednání zastupitelů náhradníci. Poté, co se v lednu svého mandátu hlavně z rodinných důvodů vzdala Eva Vejnarová Štandová, svou rezignaci nyní oznámil také Milan Likler. Ten ve volbách listinu kandidátů za TOP 09 vedl.

Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že zastupitelé zvolení za TOP 09 prakticky neměli šanci prosadit žádný ze svých návrhů. „Čtyři křesla v zastupitelstvu ze sedmi má uskupení Rožmberk společně s komunisty. A není šance je přehlasovat. V podstatě zatím nikdy se nestalo, že když my jsme hlasovali proti něčemu, aby se někdo z těchto čtyř zastupitelů přidal na naši stranu,“ uvedl Milan Likler. „Naše názory na další směřování obce se různí – představuji si jiné zacházení s penězi, chci dělat víc pro rozvoj města. Ale pokud je nemožné, abych alespoň jednou prosadil svůj názor, pak čas, který práci v zastupitelstvu věnuji, padá vniveč.“

Starostku Vladimíru Kolářovou (uskupení Rožmberk) postup Milana Liklera překvapil. „Na posledním zasedání nehlasoval. Pak jen řekl, že rezignuje. Prý si práci v zastupitelstvu představoval jinak,“ popsala.

Starostka byla podle svých slov zaskočena i tím, že se Milan Likler ve volbách o zastupitelský post vůbec ucházel. „Trvalé bydliště sice má v Rožmberku, ale žije a pracuje v Jindřichově Hradci a do Metlice, což je osada spadající pod Rožmberk, jezdí jen na víkendy. Myslím, že mu tak chybí kontakt s místními lidmi, proto se nemůže dozvědět o všech problémech, jimiž různé skupiny obyvatel ve městě žijí,“ zdůvodnila svůj postoj starostka.

To, že Milan Likler bydlí po většinu týdne mimo Rožmberk, podle Vladimíry Kolářové komplikovalo i svolávání zasedání zastupitelů. „Nejen panu Liklerovi, ale také paní Krabatschové (další zastupitelka zvolená na kandidátce TOP 09 – pozn. red.), která žije a pracuje v Praze, jsme se snažili vyjít vstříc tím, že jsme zasedání zastupitelstva svolávali vždy první středu v měsíci. To proto, aby s tím mohli počítat dopředu. Tento systém se nám však neosvědčil – někdy jsme museli řešit neúměrně mnoho věcí, jindy jsme zase program jednání měli skoro prázdný,“ upřesnila Vladimíra Kolářová.

„S tím, že na zasedání budu muset dojíždět, jsem do voleb šel. Je to můj osobní problém, s nímž jsem se, myslím, vypořádal, neboť jsem na žádném zasedání nechyběl. Z tohoto důvodu jsem ale nerezignoval,“ reagoval Milan Likler. Křeslo po Milanu Liklerovi by měla obsadit náhradnice z kandidátky TOP 09 Daniela Fröstlová.

Přestože TOP 09 získala v podzimních komunálních volbách od voličů nejvíce hlasů (43,19 %), už krátce po zveřejnění volebních výsledků Milan Likler oznámil, že zájem o obsazení starostenského či místostarostenského postu mít zástupci vítězné kandidátky nebudou. „V komunální politice jsme nováčky, navíc další kandidující strany, uskupení Rožmberk spolu s KSČM, mají v zastupitelstvu většinu,“ zdůvodnil tehdy. „Myslím, že až nasbíráme politické zkušenosti, budeme v případě opětovného získání důvěry voličů směřovat do vyšších pozic,“ naznačil na podzim Milan Likler.