V první řadě však budou platit bezpečnostní opatření ohledně koronaviru. Ta se budou řídit momentální situací, dle aktuálního stupně regionálního semaforu. Dostatek dezinfekce, pravidelný úklid a čištění společných prostor nebo dodržování minimálních rozestupů budou samozřejmostí a budou ve skiareálu platit stále.

„Sedačky lanových drah budou pravidelně dezinfikovány a nástup na ně bude organizován tak, aby byly mezi návštěvníky dodržovány dostatečné rozestupy,“ říká provozní ředitel skiareálu Petr Dušek. „Ochrana dýchacích cest je jednou ze základních hygienických pravidel, a proto budeme dbát na dodržování této povinnosti a apelovat na pravidelnou výměnu, či adekvátní údržbu roušek či jiných vhodných pomůcek.“

Restaurace, občerstvení i Après Ski bary budou dodržovat svá vlastní pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví, takže v nich mohou nastat různá omezení například v podobě otevírací doby nebo počtu osob uvnitř baru či restaurace.

Policisté a strážníci se i o víkendu zaměřili na kontroly dodržování opatření nařízených v nouzovém stavu.
Město plné policejních aut. Kvůli punči i zákazu vycházení

Nejbezpečnější a také nejjednodušší je nákup skipasu online. Stačí navštívit e-shop www.lipnocard.cz a zde nakoupit skipas či vstupenku na jinou z lipenských aktivit.

Pro lyžaře začátečníky je připraveno letos nové, větší, výukové hřiště Fox park nebo několik desítek instruktorů z lyžařské školy Lipno. Ta letos upřednostní individuální výuku a hromadné učení omezí na maximálně šest osob ve skupině.

„V případě, že bychom museli skiareál z důvodu vládních nařízení uzavřít, garantujeme vrácení poměrné ceny za skipas,“ ubezpečuje mluvčí skiareálu Olga Kneiflová.

Jednou z hlavních novinek je nové a komfortnější zázemí lyžařské školy, půjčovny zimního vybavení i obchodu Intersport, který se tak stane největší prodejnou této značky na českých horách. Nové prostory budou modernější a prostornější.