„Otevřeny jsou všechny lanovky, k dispozici jsou všechny sjezdovky, včetně dětského lyžařského hřiště Foxparku, skicrossové dráhy, měřeného slalomu a zábavného snowparku, tedy téměř 12 kilometrů sjezdových možností, což je nejvíce na Šumavě," upřesnil Jiří Falout z lipenského skiareálu. „Na sjezdovkách leží kolem 80 centimetrů sněhu. V noci mrzne, přes den se teploty pohybují kolem nuly. To jsou na polovinu března výjimečné podmínky k lyžování.“

O víkendu by se navíc mohlo přidat i sněžení, a tak si lyžaři asi užijí i čerstvého prašanu.

Pes pro život, tak se jmenuje domácí útulek pro opuštěné zvířata Dagmar Šímové, ve kterém na hodnou rodinu čeká spousta krásných pejsků.
OBRAZEM: Nekupujte psy bez papírů, ale adoptujte, vyzývá dočaskářka

Od neděle začnou platit i mimosezónní ceny za skipasy, které klesnou o zhruba 30 %. Dospělí zaplatí za celodenní skipas 500 Kč, dítě 340 Kč. "Vzhledem k těmto vynikajícím sněhovým podmínkám je téměř jisté, že se bude lyžovat až do Velikonoc," doplnil Jiří Falout s tím, že na sobotu si připravil maskot Skiareálu Lipno lišák Fox zábavu pro všechny malé lyžaře. Od 14 do 16 hodin se mohou děti těšit na soutěže, malování a vyrábění. Akce proběhne v dolní části Foxparku. „Bude to králičí zábavné odpoledne. Děti si budou vyrábět čelenky s králičími oušky a budou malovat obrázky. Chybět nebude ani malování na obličej a soutěže,“ dodal.

Pohodové březnové lyžování na Hochfichtu.Zdroj: Martin Řezáč

Na Hochfichtu panují nejlepší lyžařské podmínky na celé Šumavě a na sjezdovkách leží až 110 cm sněhu a i tam se díky zásobám sněhu bude lyžovat až do  Velikonočního pondělí 2. dubna. "Již nyní je jasné, že letošní zimní sezóna bude patřit k těm nejvydařenějším, což jen potvrzuje jubilejní miliontá jízda nové kabinkové lanovky ze čtvrtečního rána," řekl Martin Řezáč z Lipno Marketingu. "Otevřeny jsou všechny sjezdovky o celkové délce 21 km a v provozu jsou všechny lanovky a vleky. Dále jsou na okrajích rodinných sjezdovek upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fichtl Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese. Za dolní stanicí 4sedačkové lanovky Hochfichtbahn je upraven sáňkařský svah."

Na poloprázdných sjezdovkách se slevou až 50 % se lyžuje také na Sternsteinu. Od pondělka do čtvrtka tu totiž platí zvýhodněné ceny (1+1 osoba zdarma s průvodcem Grenzgenial). 

Zimu si mohou ještě užít i běžkaři, pro které je upraveno 68 km tras pro klasický styl i bruslení, na Sternsteinu je upraveno 13 km stop.

Rybáři. Ilustrační foto
Rybáři mohou lovit od dubna déle