Na zimní trasy vyrazí spoje čtyř linek, které lyžařům přepraví i jejich vybavení. Konkrétně se jedná o tyto trasy:

Lipenská linka č. 190, která zajišťuje spojení z Českých Budějovic a Českého Krumlova do Lipna nad Vltavou. Tato linka kromě víkendového provozu pojede i v období jarních prázdnin pro tyto dva okresy.

● Šumavská linka č. 680 spojuje České Budějovice, Prachatice a Vimperk se šumavským Zadovem, skibusy budou jezdit ve víkendovém provozu.

Táborsko – šumavská linka č. 280 spojí Tábor, Písek, Strakonice, Vimperk se zimním centrem Kvildou a tyto spoje budou jezdit v rámci víkendového provozu.

Novohradská linka letošního systému je tvořena kombinací linek 125 a 168, a zajistí dopravu z Českých Budějovic přes Trhové Sviny na Hojnou Vodu v Novohradských horách, kde se nachází upravené stopy pro běžecké lyžování

„Spoje umožňující přepravu zimního vybavení budou v provozu i o víkendu,“ vysvětlil náměstek jihočeského hejtmana pro dopravu Antonín Krák s tím, že pro lyžaře, kteří využijí skibusy a prokáží se u pokladny platným jízdním dokladem, je připraven zajímavý bonus. Získají slevu z jednodenního skipasu a to 30 % ve Skiareálu Lipno a 20 % ve SKI Areálu Kvilda a Lyžařském areálu Zadov (Areál Kobyla, Lanová dráha Zadov-Churáňov, Vleku Nové Hutě).

Podrobné informace o zimních autobusových spojích a nabízených slevách na skipasy lze nalézt ZDE.