Výstava škodovek s motorem vepředu se tradičně konala v sobotu na náměstí v Kaplici v rámci Formanských slavností. Stará, avšak vyleštěná a značně vypiplaná auta, lákala zrak mnoha návštěvníků.

„Je to nádhera. Některá auta by s klidem dala na frak i dnešním fárům,“ usmála se jedna z návštěvnic. Pro mnohé pamětníky bylo takové setkání i slušným závanem nostalgie. Některým dědečkům chyběly na tvářích snad už jen slzy.

„Pamatuji si, jak jsem kdysi takovou vlastnil,“ ukazoval Pavel Maroušek na černou „tisícovku“. „Mít auto, nebyla žádná samozřejmost. Také jsme se podle toho chovali. Pořád jsem se o ně staral,“ vzpomínal. „Však také byla pořád naleštěná,“ usmála se jeho manželka. „Jen ty kožené sedačky nám dávaly v létě zabrat. Úplně vařily.“

Formanské kaplické slavnosti i letos nabídly zajímavý a hlavně bohatý program. Vrcholem byl historický průvod, který šel v sobotu dopoledne z kulturního domu do parku. Právě v parku se od pátečního odpoledne dělo všechno důležité, od různých vystoupení historické rázu, po koncerty hudebních kapel.

Areálem dokonce zněly i nesmrtelné hity Beatles. Ne že by do Kaplice přijel Paul McCartney a Ringo Starr, to jen český revival Pangea dokázal vrátit mnoho posluchačů do let šedesátých minulého století.

„Pro mě jsou nejhodnotnější historická vystoupení. Ať se jedná o šermíře, muzikanty a tak dále. Spolu s průvodem to má krásnou atmosféru. I když ne takovou, jako v Českém Krumlově,“ řekla například místní Jiřina Veselá.