Rozloha budov je natolik rozsáhlá, že rozpočet kompletního zateplení šplhá až k několika desítkám milionů korun. Problém by mohla vyřešit dotace ve výši 46 milionů korun z Operačního programu životního prostředí. Ředitel Milan Timko je proto v těchto dnech jako na trní, jestli bude škole skutečně přiklepnuta.
„Zateplení je pro nás jednoznačnou prioritou. Realizace projektu je nutná," 
uvedl Milan Timko. „Topíme sice celou zimu, jenomže většina tepla uniká ven. Tak to dál nejde." Zateplení by škole ušetřilo až 30 procent nákladů na vytápění, což je zhruba půl milionu korun ročně. „Projekt zahrnuje kompletní výměnu oken a dveří, nové zdi, střechy. Zajímalo by mě třeba, kdo vymyslel hliníková okna, která tady všude máme. Když je venku minus patnáct stupňů Celsia, tak chlad přebírají, což je samozřejmě na hlavu postavené," dodal ředitel.
Zateplit budovy si přejí 
i studenti. „Nová okna potřebujeme nejvíce, protože je tu občas skutečně zima. Takže doufám, že tohle škole vyjde," řekla Kristina Skakičová.

Milan Timko každopádně zdůrazňuje, že škola topí na maximum. „Samozřejmě nechceme, aby dětem byla zima. Topíme  bez ohledu na to, že nám tak utíkají ohromné peníze."

Více v dnešním vydání Českokrumlovského deníku.