A to v rámci Šlágr Festu, který se zde konal vůbec poprvé. Na publikum, které čítalo zhruba tisíc hlav, čekalo na padesát skladeb, a to od interpretů, jako jsou Rytmus, Veselí starci, Voraři, Rubín či Dudlajda.

O Šlágr Festu se mluvilo už dlouho dopředu. „Mají přijet plné autobusy seniorů, a to až z druhé strany republiky," šeptalo se Českým Krumlovem. Nakonec se ukázalo, že lidé přijeli i z mnohem větší dálky – ze Slovenska, Rakouska či Německa. A v žádném případě se nejednalo jenom o seniory. Areálem se pohybovali lidé všech věkových skupin, ačkoliv starší generace samozřejmě převládala. „Ani nevím, jestli jsem někdy v životě byla na hudebním festivalu," usmála se Lenka Kůstková, která přijela se svojí rodinou z Klatov. „Šlágr sleduji neustále. Taková televize mi chyběla. Těším se, že uvidím všechny kapely naživo."

Návštěvníci se skutečně leckdy vrátili do mladých let. Běhali za svými oblíbenci s památníčky, hudebními nosiči či fotografiemi pro podpis. „Opravdu to pro mě hodně znamená," začervenala se Ludmila Vlasáková z Českých Budějovic. „Denně na ně koukám v televizi a najednou stojí přede mnou."

Interpreti se na pódiu střídali většinou po jedné skladbě, takže celá akce měla spád. Nehrála se pouze dechovka, ale i populární hudba. Celá akce byla snímána televizní technikou. Mnohým fanouškům se tak splnil sen. Pravděpodobně sami sebe brzy uvidí na svém nejoblíbenějším televizním kanálu. Je totiž jisté, že pořízený materiál někde v trezoru nezůstane…

Více v zítřejším vydání Českokrumlovského deníku.