Příjemným velkým korzem a místem setkání u příležitosti degustace rozmanitých kvalitních vín se stala Zámecká jízdárna. Sál v sobotu místo tanečníků či hudebníků na osm hodin obsadily stánky více než třiceti vinařství a jejich zástupci se věru nenudili. Jízdárna kypěla životem, vystřídaly se v ní stovky návštěvníků.

„Velká návštěvnost nás velice těší," řekl za pořadatele festivalu Miroslav Reitinger z Českokrumlovského rozvojového fondu. „Zájem o festival byl opravdu velký, všechny akce festivalu až na jednu, byly vyprodány."

Degustační a prodejní přehlídka vín v Jízdárně prezentovala vína z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska, Španělska, Itálie, Francie, USA, Německa a Maďarska.
„Je to krásná akce," pochvalovali si manželé Maderasovi z českobudějovické vinotéky, kteří na akci prezentovali víno poprvé. „Lidí se tu sešlo dost, takže dojmy máme velmi pozitivní. Přivezli jsme víno ze slovenského vinařství Chateau Topoĺčianky, protože slovenských vín se v Čechách pije málo, málo se o nich ví," říkal Libor Maderas. „Odrůdově je Slovensko hodně podobné Moravě. Máme tady například příjemný Sauvignon."

Kateřina Maderasová dodala: „Ženy si chválí víno Děvín, které je sladké. To je vhodné pro ženy a začínající vinné konzumenty. Je opravdu dobré a krásně voní."

Žádný ročník Zámecké slavnosti nevynechal například František Mikeš z Českého Krumlova. „Já jsem milovník vín. Asi tedy nejsem správným Jihočechem, protože před pivem dávám opravdu přednost vínu, a to českému." Dnes František Mikeš upřednostňuje moravská vína. „Zejména z oblasti mikulovské a z Valticka, ale svého vinaře mám v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Tady jsem dnes ochutnal Müller Thurgau z Litoměřicka, který se opravdu povedl. A zkouším vína z Mikulovska, tam se člověk nesplete."

Festival vína kromě chutí a vůní skýtá také poučení. „Myslím, že to je dobrá akce," oceňuje František Mikeš. „Kultura pití u nás nestála za moc. Na tuto ochutnávku se chodí za kvalitními vzorky. Nikdo se tu tím pádem neopíjí, lidé sem jdou na příjemné setkání spojené s vínem. Dokonce pan profesor Vilém Kraus z vysoké školy z katedry vinařství z Mikulova vždycky říkal: Víno nepijte nikdy sami. Víno musí mít společnost. A nikdy ho nepijte večer, to už vám nic nedá. Víno musíte pít ve společnosti a přes den."