Od pátku 21. června do neděle 23. června se město Český Krumlov opět stane velkou živou historickou scénou, která návštěvníky přenese do doby panování posledních Rožmberků. V letošním roce, kdy se koná už 36. ročník slavností, si připomeneme dvě významná výročí z historie města.

První událostí je 750. výročí města, kdy v roce 1274 byla část města (Vnitřní Město) poprvé zmíněna jako obchodní osada i se svým prvním rychtářem Sipotou. Druhá událost vás přenese do roku 1584, kdy bylo Panu Vilémovi z Rožmberka uděleno nejvyšší říšské vyznamenání, řád Zlatého rouna. A aby toho nebylo málo, tak v pátek 21. června ožije celé město Slavností slunovratu. Kompletní program Slavností pětilisté růže najdete zde.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA: Kolikátý ročník slavností se letos koná? Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kteří od nás dostanou každý po dvou vstupenkách.
Odpovědi posílejte do dnešních 19 hodin na e-mailovou adresu redakce.ceskokrumlovsky@denik.cz. Do e-mailu prosíme uveďte své telefonní číslo, na kterém vás budeme moci kontaktovat a domluvit s vámi předání vstupenek.