Důvod je prostý, provozovatelem je Ivan Ivančo, který v Ústí nad Labem pracoval a žil. „Poprvé jsme tady byli s ústeckou plynárnou, kde jsem pracoval. Dostal jsem za úkol najít vhodný objekt pro rekreaci a našel jsem tohle místo. Mně se ženou se tady líbilo, tak jsme to tu začali provozovat. A protože máme vazby v Ústí nad Labem, tak sem jezdí převážně děti z Ústí, nebo z celého severu. Svážíme je sem autobusem," vysvětluje provozovatel tábora Ivan Ivančo.

Na tábor ale jezdí i děti z jižních Čech. Z Velešína je Jana Siudová: „Nejvíc se mi tady líbí a baví mě, když jsme v barvách. Baví mě když jdeme na procházky a taky mě hodně baví soutěže. Vaří tady moc dobře. Nejvíc mi tu zatím chutnala rajská s kolínky."
Štěpa Rubačová je z Ústí nad Labem a na táboře na Českokrumlovsku se jí moc líbí: „Jsem tady na dva týdny. Jezdí sem i moje sestra. Ta je tady asi po sedmé. Je to tu docela dobré. Máme tu různé soutěže, teď jsme se třeba rozdělili do týmu podle barev a máme různé běhací soutěže na různá místa."

Na tento tábor jezdí 160 až 200 dětí, podle obsazenosti. O děti se stará pětadvacet oddílových vedoucích. „Každý oddíl má dva vedoucí. Starší oddílový vedoucí a nový, mladší vedoucí, který se zaučuje. Většinou to jsou lidé z pedagogické fakulty, ať už z Ústí nad Labem, nebo z Budějovic."

Dětský tábor v Jaroměři u Kaplice má přídomek „sportovní". Nejedná se alo o vyloženě sportovní tábor, kde by děti pořád běhaly nebo v něčem závodily. „Je to spíš o tom, že chceme, aby se děti prostě víc hýbaly. Máme tady pro ně třeba rafty a věnujeme se i lezení," upřesňuje Ivan Ivančo. Děti jsou ubytované ve srubech a v chatičkách, které se dají případně vytápět. „Tam dáváme malé děti, kdyby na čtvrtém běhu byla zima," dodává Ivan Ivančo.

Letošní tábor se nese v duchu tématu Z pohádky do pohádky. „Navazujeme na loňský rok, kdy jsme měli něco obdobného, a protože sem děti jezdí opakovaně, tak jsme zvolili toto téma, aby jim to navazovalo," upřesňuje Ivan Ivančo.
Na tábor v Jaroměři jezdí děti od šesti do šestnácti let a běh zde trvá dva týdny.