Zatímco většina dětí dnes na krátko usedla do školních lavic, někteří jejich spolužáci si na první školní den ještě nějakou chvíli počkají – leží totiž v nemocnicích. Včera byli na dětském oddělení českokrumlovské nemocnice čtyři školáci, kteří s nadějí čekali, zda budou propuštěni domů. Do školy se totiž moc těšili.

„Doufám, že mě na první školní den pustí,“ doufal včera Jiří Kutlák z Vyššího Brodu, který nastupuje do kaplického učiliště na obor automechanik. „Cítím se už docela dobře, narozdíl od včerejška. Špatně se mi dýchalo, pak mě bolelo břicho a nakonec i ucho. Nic příjemného.“

Na školu je Jirka natěšený z toho důvodu, že pozná nové kamarády. „Ze své nové třídy neznám vůbec nikoho, tak se těším, až se seznámím. Myslím, že se mi v Kaplici bude líbit,“ dodal.

Anetka Baková z Loučovic se už nemohla dočkat svých spolužáků ze druhé třídy. Nakonec ale kvůli bolestem břicha skončila v nemocnici. Bere to však sportovně. „Nejdůležitější je, abych byla zdravá. Až budu, tak se mezi kamarády vrátím a bude to fajn. Ještě ale nevím, kdy budu propuštěná,“ řekla malá školačka.

Prázdniny by mohly být podle Jakuba Koláře z Křemže delší. Na druhou stranu, i škola dokáže být fajn. „Nakonec se docela těším. Jdu nyní do druháku na učiliště v Českých Budějovicích. Dělám obor kuchař – číšník. Rád bych, aby mě propustili, abych 1. září stihl, ale nevím. Do nemocnice mě dovezli v úterý, poté co jsem dostal horečky. Teď je mi už lépe,“ řekl včera Jakub.

To Marie Vrbová z Kaplice už byla v naprostém klidu. Včera dopoledne už jenom čekala, až se dostaví odvoz. „Měla jsem větší úpal, přivezli mě v neděli ráno. Teď už jen čekám, každou chvíli půjdu domů, na což se těším nejvíc. Do školy ale hned nenastoupím, až v pondělí mě čeká praxe, studuji obor kuchař – číšník v Kaplici. Mám tu školu ráda,“ svěřila se Marie.