Ačkoliv to jednu chvíli vypadalo, že obec skutečně mateřinku vybuduje, dnes je už jasné, že školka nebude. Nejsou totiž děti. Zastupitelům tedy nezbývalo nic jiného, než projekt neodhlasovat.

„Místostarosta obešel všechny místní rodiny a zjistil, že by do školky přišlo zhruba osm dětiček, což je málo. Potřebovali bychom jich kolem dvaceti,“ řekl včera omlenický starosta Karel Holub. Podle jeho slov by omlenická mateřská škola nedosáhla ani na minimum. „Toto minimum je třináct dětí, abychom mohli dostat od státu peníze na platy ředitelky a pedagoga,“ vysvětlil Karel Holub.

Že o mateřinku není tak velký zájem, jak se ze začátku předpokládalo, začínalo být zřejmé v průběhu roku, kdy rodiče dali najevo, že své dítě i nadále nechají ve školách třeba v Kaplici. „Postupně začali zmiňovat, že je pro ně výhodnější, když děti vozí do školky třeba cestou do práce,“ řekl Holub.
Finančně náročná by byla také samotná realizace školky. „Ta by vyšla zhruba na dva miliony korun, což by pro nás bylo příliš veliké sousto,“ konstatoval starosta Holub.

V každém případě, projekt je připravený. Do budoucna tedy není vyloučené, že Omlenice bude mít svoji školku. V horizontu několika let se tak ale nestane.