V pátek 21. dubna dopoledne si policisté při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu všimli u obce Chabičovice na Českokrumlovsku vozidla Hyundai Getz. Řidič jedoucí směrem na Český Krumlov na sebe upozornil tím, že s autem po silnici kličkoval.

Policisté se proto rozhodli auto a jeho posádku zkontrolovat. Řidiči se to ale moc nelíbilo. „Na výzvy k zastavení vozidla reagoval tím, že začal ujíždět,“ uvedl k případu policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Kvůli demolici tovární haly v papírnách ve Větřní je provoz na II/160 veden kyvadlově.
Uzavírka ve Větřní pomalu končí, do Dobrkovic po staré neprojedete. Je i výluka

Policisté však nezaváhali a muži byli stále v patách. I proto nedaleko Českého Krumlova zabočil na louku, kde následně zastavil a auto vyměnil za vlastní pohon. Spolu se spolujezdcem začali utíkat směrem k nedalekému lesu. Ani to jim však nepomohlo. Policisté začali oba běžce pronásledovat. „Muži byli nejprve ze strany hlídky jménem zákona vyzváni, aby se zastavili. Když nereagovali, policisté je vyzvali k zastavení opětovně s tím, že pokud neuposlechnou, bude proti nim použita služební zbraň,“ dokreslil situaci Miroslav Šupík.

Tato výzva už na muže zafungovala! Oba se zastavili a policisté je pod hrozbou namířené střelní zbraně na místě spoutali a zadrželi.

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakceA proč tolik povyku? Po provedení testu na přítomnost návykových látek bylo jasno. Vyšel totiž pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Řidič ke všemu neměl za volantem co dělat, nemá řidičák. Díky dobré práci českokrumlovských dopravních policistů mu však jeho jednání neprojde. Pokud se potvrdí, že vozidlo řídil pod vlivem pervitinu, bude mu u soudu za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.