Ve středu na horách sníh napadl, na Churáňově leželo včera ráno 21 centimetrů, ale už dnes má také ve vyšších polohách pršet. Meteorologové příliš bílé vyhlídky nedávají.

„Pokud do soboty něco nasněží, bude to v noci z pátku, a to okolo pěti centimetrů,” uvedla meteoroložka Svatava Křivancová. Dnes večer a v noci bude déšť přecházet ve sněžení na celém území kraje. Dnes se přes den oteplí až na 9 stupňů Celsia, až později se ochladí.

Pouze na rakouské straně Šumavy, v lyžařském středisku Hochficht, začne sezona už o tomto víkendu. Sněhová pokrývka na lyžování tu dostačuje.

To provozovatelé Zadova takovou jistotu zatím nemají. „Čekáme, co udělá noc na pátek. Pokud by připadlo deset až patnáct centimetrů sněhu, jsme schopni v sobotu zahájit provoz,” řekl ředitel Lyžařského areálu Zadov Luděk Sáska. Rozhodnutí padne dnes v poledne, naděje ale moc není.

Na lipenské sjezdovky tři dny sněžilo, pokrývá je asi 10 centimetrů sněhu. Oficiální zahájení se nemění, zůstává v plánu na sobotu 17. prosince. Pokud to podmínky dovolí, není vyloučeno, že lyžovačka začne dřív.