Nehoda osobního auta a kamionu a další vzpříčené kamiony prakticky zablokovaly provoz mezi Netřebicemi a Kaplicí-nádraží na E55. Z této silnice, I/3 mezi Kamenným Újezdem a Dolním Dvořištěm, bylo hlášeno i několik dalších kolon, stálo se také mezi Dolním Dvořištěm a Nažidly. „V kopci ve Větřní na Frymburské ulici sjel po čtvrté odpolední do příkopu autobus, probíhají tam vyprošťovací práce,“ přiblížil jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík. Doplnil, že policie do večerních 19.30 evidovala přes 83 nehod, žádná ale nebyla vážnějšího rázu, a před desátou večerní doplnil, že I/3 je s opatrností průjezdná. 

Zasněžený Český Krumlov z Pensionu Podhradí.
FOTOGALERIE: Krumlovsko pod přívaly sněhu očima čtenářů. Podívejte se

„Nedaleko Netřebic máme na místě naše vozy, podsypávají. Ale samozřejmě se v tomto počasí stane, že nemůže nějaký kamion nebo autobus vyjet. Je to problém hlavně silnic třetích tříd, které mají v údržbě nižší prioritu. Řešíme to celý den. Je to na celý kraj přibližně jeden případ na hodinu, ale nic závažného, co by se nepodařilo přibližně do hodiny vyřešit,“ uvedl za Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje Vlastimil Zikmund.

VIDEO: Kolona u Freistadtu směrem na Česko

Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Dodal, že na silnicích je většina vozů silničářů už druhý den v kuse a bude tomu tak i nadále, dokud to bude situace vyžadovat. Vzhledem k nepříznivému počasí je podle Vlastimila Zikmunda situace na silnicích stále poměrně dobrá.

„Od půlnoci do současné doby, evidujeme více než 83 nehod. Žádná nebyla vážnějšího rázu,“ dodal k situaci na silnicích tiskový mluvčí policie Miroslav Šupík.

Na jihu Čech může během noci na sobotu a sobotu napadnout dalších zhruba 20 centimetrů sněhu, celkem by ho mohlo být až 40 centimetrů. Na celém území kraje platí výstraha před vysokou sněhovou pokrývkou. „Od sobotního brzkého rána do nedělního odpoledne očekáváme tvorbu sněhových jazyků, na horách i závějí,“ varuje Český hydrometeorologický ústav.