Na Šumavě je momentálně nejvíc sněhu v Česku, na Plechém, nejvyšším vrcholu české strany pohoře, je ho bez pár centimetrů půl metru. Čerstvou nadílku mají i v běžkařském areálu na Schönebenu za Zadní Zvonkovou, kde ho z pondělí na úterý připadlo kolem dvaceti centimetrů. Počasí tak ukazuje opravdu aprílovou tvář.

Přípravy na Krumlovské pivní slavnosti jsou v plném proudu. Na nádvoří bude velký stan s pódiem a sezení pro tři stovky lidí.
V Krumlově chystají pivní slavnosti, na nádvoří roste stan. Máme pro vás program

„V březnu i v první polovině měsíce dubna jsme se za kamny hřát tolik nepotřebovali. Měsíc březen byl na našem území hodnocen teplotně mimořádně nadnormální,“ hodnotí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. „Stejně jako předchozí měsíc únor to byl nejteplejší měsíc březen zaznamenaný na našem území. A sněhová pokrývka ležela pouze na hřebenech Šumavy a Krkonoš. První polovina dubna byla také nadprůměrně teplá. Dokonce jsme zaznamenali první tropické dny (maximální teplotu vzduchu nad 30 °C) v tomto roce.“

To už ale pár dnů neplatí, teď je naopak teplota pod normálem. „V polovině měsíce dubna se začalo ochlazovat a průměrné denní teploty vzduchu klesly až 8 °C pod dlouhodobý průměr 1991–2020. Včerejšek byl nejchladnějším dnem od 18. března.“

Podobné počasí jako dnes bude na Krumlovsku i ve středu. Má být zataženo, místy déšť, v polohách nad 400 m a během dne nad 700 m sněžení. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 6 až 9 °C, na horách k 1 až 4 °C.

O stupeň víc má být ve čtvrtek, v pátek už teploměr bude ukazovat 10 až 14 °C. Podle týdenní předpovědi ČHMÚ má být o víkendu nad 15 °C a po neděli dokonce přes 20 °C.

Zdroj: ČHMÚ