Už v sobotu odstartuje v českokrumlovském Salonu Šnek první ročník soutěže kapel Omniplast Rocková liga. Na podiu své síly poměří rockové smečky Piknik a Hand Grenade. Kdo postoupí do dalšího kola, o tom rozhodnou samotní návštěvníci akce. Stejně jako u jiných podobných soutěží, platí tedy i zde, že čím víc kamarádů si kapela přitáhne s sebou, tím větší šance má.

„Do soutěže jsme se pustili poprvé, tak jsme zvědaví, jak se vyvede. Ale myslím si, že máme pro vítěze připraveny slušné ceny. Tou hlavní bude nahrávací čas v českokrumlovském studiu,“ nastínil včera Václav Novák z občanského sdružení Klub Přátel Salonu Šnek, které soutěž organizuje. Cílem celé akce je podpora mladých kapel a jejich zviditelnění. Není žádným tajemstvím, že je scéna plná nadějných muzikantů. Je někdy ale hodně těžké jejich talent vůbec objevit.

Ačkoliv v sobotu soutěž oficiálně startuje, ještě do konce měsíce je možné svoji kapelu přihlásit. V rozpisu na webových stránkách je zatím šestnáct souborů, dá se ale počítat, že další jména přibudou.

„Už nyní mohu říct, že soutěž nabrala mezinárodní charakter. Přihlásila se nám kapela z Lince,“ usmál se Novák. Zajímavé je, že regionální kapely soutěži nedominují. „Najdou se tam spolky z Prahy, Českých Budějovic a tak dále,“ dodal Novák.

Rockeři byli vždycky nakloněni různým charitativním akcím. I samotné finále českokrumlovské rockové ligy se vydá tímto směrem. Výdělek z finálového večera, kdy se utkají čtyři soubory, bude věnován dětskému oddělení místní nemocnice. Předcházející kola budou beze vstupu.

V sobotu se proti sobě postaví koncertně slušně činné soubory. Piknik z Českých Budějovic a Markvartic si libují v rocku s přesahy do punku. Hand Grenade z Mirovic se zase prezentují spíše jako metalová parta.

Kdo by rád zmíněné skupiny podpořil, měl by si uvědomit, že je kapacita Šneku velice omezená. Takže jak se tak říká, kdo dřív přijde…