Kapličtí se po pomalém rozjezdu rozehráli a připsali si důležitou výhru. S vlažným výkonem svých svěřenců v některých částech duelu nebyl příliš spokojen trenér Václav Blažek. V příštím kole zamíří spartakovci do Jindřichova Hradce.

V soupisce domácího celku se před utkáním objevila dvě nová jména – Kajetan Kazek a Tomáš Jindra. K úvodnímu rozskoku se v kaplických barvách postavila osvědčená sestava v čele s Romanem Adámkem. První útok hned spartakovci přetavili v bodový zápis, když se prosadil Šulek (2:0). Následně se trefili i hosté a postupně odskočili do čtyřbodového vedení – 4:8 (4.). Reakcí byl oddechový čas trenéra Blažka.

Po jeho skončení domácí během minuty otočili stav na 10:8 (5.) a přišel herně i bodově vyrovnaný úsek. V sedmé minutě byli hráči z Vysočiny o bod vepředu (14:15), ale po první periodě již svítil na ukazateli stav 21:17. Druhé dějství bylo v režii domácího týmu. Hned v jeho úvodu odskočili spartakovci na 25:17 (21.) a v polovině této čtvrtiny byl stav již 35:21. Za další minutu měli domácí k dobru šestnáct bodů (39:23, 6.), zbytek druhého hracího období však zvládli lépe hosté a dílčím poměrem 2:10 snížili na poločasový stav 42:31.

Po změně stran pokračovali kapličtí ve své hře, která však nebyla zcela optimální. Na mladé hráče z Vysočiny však tento styl platil. Ve čtyřiadvacáté minutě svítil na tabuli stav 51:35 a zdálo se, že je rozhodnuto. Kapličtí se mohli opřít o dobrou střelbu ze střední vzdálenosti a rovněž o obranné doskakování. Příliš se jim nedařily rychlé protiútoky, přesto si udržovali dostatečný náskok. Ten byl po třiceti minutách hry stále šestnáctibodový – 61:45.

Závěrečné dějství bylo ze strany domácího týmu hrané na údržbu, a to se projevilo i na předváděné hře. Pelhřimovští využili několika nepozorností, podařilo se jim kaplické znervóznět a utkání trochu zdramatizovat. Ve třiatřicáté minutě navýšil Novotný na 65:47 (nejvyšší bodový rozdíl), jenže pak převzali iniciativu hosté. Spartakovci předvedli několik bezhlavých útoků bez zakončení, což soupeř potrestal. V polovině poslední desetiminutovky snížili pelhřimovští na 65:53 a o dvě minuty později to již bylo jen 68:60 (37.). Trenér Blažek sáhl po time outu. Na hřiště se vrátila základní sestava a Novotný sedmi body v řadě domácí diváky uklidnil – 75:62 (to již zbývala do konce jen minuta a půl). Hosté ještě zabojovali, podařilo se jim snížit, konečný bodový rozdíl však zůstal na dvojciferné hranici – 78:68.

Spartakovci si připsali důležitou výhru, jejich výkon však optimální nebyl. Téměř o 90% všech vstřelených bodů se postarala základní sestava, lavička tentokrát příliš nepřispěla. Své první minuty v kaplických barvách odehrál Jindra a připsal si i první body. Zlepšení nastalo i při střelbě trestných hodů.

Fakta: základní pětka a body: Adámek 23, Šulek 18, Novotný 17, Míšek 9, Vaniš 2; střídali: Jindra 4, Al Ahmad 3, Ševčík 2, Pintner, Kazek; trojky: 5 (Adámek 3, Šulek a Al Ahmad po 1); trestné hody: 31/17 (54,8%); čtvrtiny: I. 21:17, II. 21:14, III. 19:14, IV. 17:23.

Trenér Václav Blažek k duelu: „Soupeře jsme možná podvědomě podcenili a tomu i přizpůsobili náš styl hry. Nepředváděli jsme naše optimum, přesto slavíme výhru a to je důležité. Při absenci druhého rozehrávače alternoval na této pozici Adámek, což byla zajímavá varianta pro všechny. V příštím kole zajíždíme na palubovku jindřichohradeckých Lions, a to bude velmi těžký duel.“

Spartak Kaplice – BK Pelhřimov 78:68 (42:31)

Další výsledky: Tábor – Tigers ČB 87:59, Legends ČB – Písek 81:64.

Příští kolo (2.11.2019): Tigers ČB – Legends ČB, Pelhřimov – Tábor, J. Hradec – Kaplice.