Kolem osmnácté hodiny třicáté minuty se v Horní Plané samovolně rozjela část vlakové soupravy. Jak včera upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal, jednalo se o část nákladního vlaku. „Nedošlo k vykolejení, ale vozy soupravy se do sebe zaklínily. Škoda byla odhadnuta na sedmdesát tisíc korun," řekl včera Martin Drápal.

K této kolizi, která měla být podle prvotních informací vážnějšího charakteru, se vydali specialisté Správy železniční dopravní cesty. „Jejich auto s majákem nás předjíždělo před devatenáctou hodinou u letiště v Plané u Českých Budějovic," doplnil řidič a reportér Pavel Kacerovský. O několik minut později se s autem SŽDC potkal podruhé. To už bylo mimo silnici.

Služební Škoda Octavia Správy železniční dopravní cesty se totiž ve vyhlášeném nepřehledném místě u odbočky na Dolní Třebonín nedaleko Českého Krumlova střetla během předjíždění s autem odbočujícím doleva. „Auto skončilo pod mostkem, oba jezdci vystoupili, ale řidič okamžite ulehl na zem a stěžoval si na bolesti zad," doplnil Pavel Kacerovský. Ještě než dorazily jednotky Integrovaného záchranného systému, pomáhal Pavel Kacerovský a jeho žena jak posádce, tak s řízením dopravy. Podle posledních informací utrpěl řidič služební Škody Octavie poranění žebra a možná i páteře.