Podpora aktivit místních spolků, v nichž se sdružuje spousta českokrumlovských občanů od dětí a mládeže po dospělé a seniory, zůstává podle mluvčí města Petry Nestávalové jednou z hlavních priorit města. Dotace půjdou do sedmi oblastí: do sportu, kultury, sociálních služeb, na zahraniční spolupráci, životní prostředí, volnočasové aktivity a také na stipendia nízkopříjmových skupin. Rozsah podporovaných akcí zůstává i v letošním roce velmi široký a o příspěvek si mohou požádat desítky spolků, organizací a jednotlivců.

Dětský tábor Energetik u říčky Černé na Kaplicku nedaleko Vodní elektrárny Soběnov.
Jihočeští dobrovolní hasiči by mohli získat dětský tábor Energetik u Soběnova

Největší část z vyčleněných peněz, 6,4 milionu korun, půjde na podporu místních sportovních oddílů, jako jsou např. badmintonisté, fotbalisté, karatisté, tenisté a další spolky, které navštěvují stovky krumlovských sportovců ve věku do 18 let. Dostanou o milion víc než loni.

Na podporu kultury město ve svém rozpočtu vyhradilo 1,3 milionu Kč v podobě příspěvků uměleckým školám a kroužkům, finanční prostředky budou použity i na jednorázové akce. „Po vzoru navýšení dotačních programů v oblasti sportu jsme přistoupili k navýšení i v oblasti kultury o deset procent. Dětské a mládežnické soubory, které výborně reprezentují dobré jméno našeho města doma i v zahraničí, si zaslouží další podporu,“ říká místostarosta Dalibor Uhlíř.

Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v Českém Krumlově.
Český Krumlov se rozloučil s Karlem Schwarzenbergem. Sbohem mu dal plný kostel

Další nemalé prostředky (1,2 mil. Kč) budou rozděleny do sociálních služeb, například na podporu zdravotně postižených či seniorů. Dotační prostředky poputují i na enviromentální výchovu nebo dětské příměstské tábory, požádat si mohou také studenti z nízkopříjmových rodin na úhradu výdajů na studium.

Příjem žádostí o dotaci začíná 1. února a končí 15. února 2024. Veškeré dokumenty od pravidel Programu podpory přes vzory žádostí a závěrečných zpráv až po další požadované přílohy jsou k dispozici na www.ckrumlov.cz/dotace.