Horní Planá od středy zná svého starostu. Tento post opět obhájil Jiří Hůlka (PRO HORNÍ PLANOU SPOLEČNĚ I). Hlas mu dalo ve středu v tajné volbě 13 zastupitelů.

Nejvíce hlasů dostali

Jiří Hůlka 375 
Jan Indra 337 
Miroslava Záhořová 307

Do funkce neuvolněného místostarosty byl zvolen Milan Mráz („PRO ZMĚNU“ ). Pětičlennou radu města doplnil Emil Horváth, Michal Huszár a František Kundrát. Předsedkyní finančního výboru byla zvolena Miroslava Záhořová a předsedou kontrolního výboru Václav Henzelín.

Ustavující zastupitelstvo v Horní Plané proběhlo v naprostém klidu. Po půl hodině bylo rozhodnuto. Na závěr zastupitelé ještě navrhli, že by se jejich odměny za působení v zastupitelstvu mohly věnovat například na místní mateřinku. Celá záležitost byla odsunuta na další zasedání.

Hornoplánské zastupitelstvo má mezi sebou deset nováčků, přičemž došlo ke snížení věkového průměru. Oproti minulému volebnímu období je méně zastupitelek – pouze dvě, bylo jich šest.

Novou tváří je také místostarosta Milan Mráz. „Musíme se nejvíce věnovat rodinám, dětem, školám,“ odpověděl Mráz na otázku kolem priorit nového zastupitelstva. „Dělat politiku pro místní lidi.“

Starosta Jiří Hůlka považuje za nejdůležitější vybudování lanovky na Hochficht. Ta je důležitá z toho důvodu, že by do oblasti v zimních měsících přivábila více turistů, což by přineslo nové pracovní možnosti.

„Realizace zimní sezóny by měla být opravdu prioritou. Dále musíme dokončit rozjeté projekty – kotelnu v Horní Plané a kanalizaci a čistírnu v Hodňově. Zapomenout také nesmím na tvorbu nového územního plánu,“ řekl hornoplánský starosta.