„Zastupitelé obce mne vyzvali, abych návrh na své odvolání nepodával, že jej nepřijmou," okomentoval včera Zdeněk Zídek situaci po mimořádném zasedání zastupitelstva obce. Už před tímto zasedáním totiž veřejně avizoval, že na něm chce dát svoji funkci k dispozici, ale zastupitelé jej podle jeho slov požádali, aby to nedělal. „V takovém případě by podání rezignace nemělo smysl," uvedl starosta pro Deník.

Zdeněk Zídek nyní čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Jak už Deník informoval, Útvar odhalování korupce a finanční kriminality starostu viní z nevýhodného prodeje obecních pozemků, na nichž dnes vede cyklostezka, plynovod a vodovod  do Frymburka.

Celá kauza je teď v takzvaném přípravném řízení, kdy bylo obvinění starostovi sděleno. Jak dlouho vše může trvat zůstává otázkou, ale zpravidla se jedná o dlouhodobé záležitosti. „Právníci mi říkají, abych se připravil na to, že všechna právní a soudní jednání mohou trvat dva roky," shrnul včera Zdeněk Zídek.