Začnou totiž práce na stavbě páteřového vedení zemního plynu. „Stavět se bude vždy po stometrových úsecích, přičemž odkryté výkopy by měly být zhruba deset metrů dlouhé,“ upřesnil starosta Oto Řezáč s tím, že po ukončení prací na jednotlivých etapách bude firma vždy uvádět povrch zpět do původního stavu.

Stavba plynovodu výrazně zasáhne do jednotlivých čtvrtí. „Přestože jsme se maximálně snažili dosáhnout co nejméně konfliktního řešení a rozdělení prací na časové úseky, je třeba být trpěliví a strpět toto omezení, které nás v období červen až říjen tohoto roku bude v městečku jistým způsobem omezovat,“ avizuje starosta.

Trasa podle něj povede od konce lokality všeobecně známé jako Rybízárna, pak na hraně komunikace mezi sportovním areálem, tenisovým hřištěm a Rybízárnou, poté protlakem pod hlavní komunikací, parkem svazu žen a po komunikaci mezi zdravotním střediskem a kulturním domem, tedy Černohorskou až k Wellness Hotelu Frymburk a dále přes hlavní komunikaci až na konec takzvané Větrné hůrky.
„Investora pro výstavbu plynovodu jsme získali především možností připojení cílového odběratele Wellness hotelu,“ doplnil včera starosta Oto Řezáč. K připojení na rozváděný plyn se také rozhodla poměrně dlouhá řada obyvatel městyse.