Už je známo, kdo také rozhlednu postaví, neboť výběrové řízení na dodavatele stavby již proběhlo. S postupem přípravných prací budou kapličtí zastupitelé obeznámeni na jejich pondělním zasedání.

Zhruba takto by měla vypadat nová rozhledna na vrchu Hradiště.Zdroj: Deník / Zuzana KyselováBěhem příprav bylo nutné provést určité změny a úpravy. „Nyní se připravuje, jakým způsobem se bude rozhledna stavět,“ sdělil starosta Kaplice Pavel Talíř. „Varianta s využitím vrtulníku byla zavržena. Také byl proveden speciální bezpečnostní audit a z něho vzešla doporučení, jak vylepšit bezpečnost stavby jednak z hlediska návštěvníků, ale také aby odolávala klimatickým vlivům, jako jsou sníh, námraza a silný vítr. Rozhledna se tak o něco prodraží. S tím se ale musí nejprve seznámit zastupitelé.“

Rozhledna má být vysoká zhruba 30 metrů, dřevěná s ocelovými prvky. Stále platí, že bude symbolizovat stojící kmen, jehož obvod tvoří různě pootočené pentagramy, tedy pětiúhelníky.

Stavět se má začít ještě v červnu. Rozhledna na Hradišti, kde se v minulosti nacházelo keltské strážní hradiště, bude finančně podpořena z přeshraničního projektu.

Kapličtí by rozhlednu rádi otevřeli 28. října k výročí 100 let vzniku Československé republiky.