Po dobré večeři se vrhly pod vánoční stromeček, kde na ně už čekaly nejrůznější dárečky. A ty natěšeným capartům udělaly radost.

„Měli jsme tu celkem jedenáct dětí, což je méně, než jsme čekali,“ řekla vedoucí vychovatelka Iveta Urbanová. „Na druhý svátek vánoční jich tu už ale bylo více, protože se začaly vracet od svých rodin.“

Urbanová si Štědrý den v dětském domově nemohla vynachválit. Nálada prý byla velmi příjemná. „Bylo to hezké. Děti hrály na kytaru, šly nakrmit zvěř. Byla to vážně pohoda. Co se týká dárků, tak myslím, že byly spokojené. Co si přály, to jim tety nakoupily. Fajn také bylo, že jsme tu měli dva vychovatele – muže a ženu, takže fungovali jako táta a máma,“ řekla Urbanová.

Děti na Štědrý den navštěvují i zaměstnance hornoplánského dětského domova. Přijdou k nim domů a popřejí jim šťastné a veselé svátky.

Atmosféra Vánoc je v Dětském domově Horní Planá cítit už několik dní před Štědrým dnem. Děti navštěvují nejrůznější akce, do kterých se také zapojují.

„Byly například na živém betlému. Den před Štědrým dnem si také zdobí stromeček. Tyto chvíle si opravdu užívají,“ řekla vedoucí vychovatelka. „Ještě bych neměla zapomenout, že si na Štědrý den udělaly i večeři. Kuchařky jim připravily řízky a děti si je osmažily.“