Kdy konečně budou mít lidé z Přísečné svůj obecní úřad přímo ve vsi, je nyní stále nejisté. Oproti původním plánům nabírá jeho stavba zpoždění. Důvodem je, že se ještě nepodařilo dokončit změny územního plánu.

„Musíme čekat na změnu územního plánu. Teprve poté začneme připravovat stavební povolení. To samozřejmě také nějaký ten měsíc potrvá. Samotný projekt je už před dokončením,“ řekl starosta Přísečné Miroslav Schwarz. „Ke schválení změny územního plánu dojde nejdřív až v březnu.“

Obecní úřad Přísečná se doposud nachází u hlavní silnice mezi obcí a Českým Krumlovem, což mnohým občanům způsobuje nepříjemnosti. „Umístění není opravdu příliš šťastné,“ shodují se místní.

O přestěhování se mluvilo už poměrně dlouho, ale stále nebyly k dispozici vhodné prostory. Potřebná nemovitost se nakonec objevila až v minulém roce. A to takřka přímo v centru Přísečné.

Co s mateřinkou?

V budově obecního úřadu se také nachází mateřinka. Ta se ale stěhovat nejspíš nebude. V objektu nadále zůstane.

Pro rodiče, kteří pracují v nedaleké českokrumlovské průmyslové zóně, má totiž mateřská škola celkem strategickou pozici. Většina dětí, které docházejí do školky v Přísečné, jsou z Českého Krumlova.

I když po stěhující se kanceláři starosty zůstanou v budově prázdné prostory, rozšíření školky nepřipadá v úvahu.

„V momentálním stavu se můžeme dětem věnovat naplno. Stav je vyhovující, takže není třeba školku nijak rozšiřovat,“ řekla ředitelka mateřské školy Jana Urbanová. „A člověk nikdy neví, jak to bude zase za pár let.“