„Jsou to mapy, na nichž je možno vyhledat nejrůznější adresy, památky, penziony nebo restaurace včetně souřadnic pro navigační přístroje GPS,“ vysvětlil včera manager Oficiálního informačního systému města Tibor Horváth.

Systém se na rozdíl od jiným mapových služeb internetu specializuje na regionální místa. „Každý objekt zadaný na mapě je označen ikonou, může být propojený vizitkou, která může obsahovat i obrázek, a umí odkázat na webovou stránku Oficiálního informačního systému s více informacemi. Mapu si lze vytisknout třeba na cestu do auta včetně adresy místa, e-mailu a souřadnic pro GPS. Souřadnice lze zjistit pro libovolný bod v mapě,“ upřesnil Tibor Horváth.

Design map je přizpůsobený městskému webu, využívá moderní systém, díky němuž je mapa plynulejší, rychlá, pro uživatele pohodlnější, navíc popisky a legenda jsou trojjazyčné. Úspěšně se podle Horvátha začíná rozjíždět i nová fotogalerie města, rozčleněná podle akcí i témat. „Mimo jiné obsahuje i 16 nových virtuálních panoramatických fotografií a několik videsouborů. Když na některou z virtuální fotografii člověk klikne, bude se cítit, jako by stál uprostřed toho prostoru. Může se tak vypravit na virtuální prohlídku městem,“ dodává Horváth.

Do budoucna ve fotogalerii přibudou 3D fotokolekce, 3D modely města a autorské fotografie. OIS chce nabídnout prostor také krumlovským fotografům, kde by mohli představit svoji tvorbu, předpokládá se i prostor pro fotosoutěže. Jakákoliv fotografie z českokrumlovských stránek se také dá poslat jako pohlednice. Za první dva měsíce od spuštění fotogalerie jich návštěvníci stránek už poslali přes tisíc.