„No jsem trochu v šoku. Ještě si to potřebujeme nechat uležet v hlavě," řekla studentka z Českého Krumlova Lenka Hermannová po shlédnutí první inscenace přehlídky, předvedenou žáky ze ZUŠ Jindřichův Hradec, Mučedník.

Nelehkou hru o tenké hranici mezi recesí a manipulací, vírou a fanatismem, zvládli herci z dramatického kroužku ZUŠ Jindřichův Hradec na jedničku a herci se při děkovačce několikrát vraceli na jeviště. Jednu z hlavních rolí učitelky si zahrála Lenka Weinerová. „Téma hry je všude kolem nás. Je to tak, že jakákoliv myšlenka, nebo ideologie se dá využít a zfanatizovat. A to končí většinou špatně. Nevím, jestli to téma může člověka někam posunout, ale ta práce na představení mě posunula určitě," uvedla těsně po představení.

Včera studenti odehráli celkem pět představení. Dnes v divadelním maratonu pokračují a návštěvníci festivalu mají možnost vidět hned čtyři další – Les(ČB), Sherlock Holmes – První vražda (Třeboň), Ordinace v rajské zahradě(S.Ústí) a Nová Éra (ČB).

S Mladou scénou se dnes prolne i Prima sezona, krajská přehlídka studentské tvořivosti. Ta obohatí umělecký den o fotografický seminář s Ladislavem Pouzarem, výtvarný seminář s Alenou Marvanovou a literární seminář se Stáňou Bumbovou a Vlastou Duškovou. Ve foyer divadla jsou k vidění jsou také fotografické a výtvarné práce studentů.

Vyhlášení výsledků krumlovské Prima sezóny i Mladé scény je nachystané na dnešní večer. Vstupné na jednotlivá představení činí 15 korun. Na celý festival potom 50 korun.