Policejní zásahovky, ale i armáda a hasiči. Ti všichni se i letos vrátili na Lipensko, aby už potřiadvacáté poměřili síly v zátěžovém závodu Šumaman, který byl letos kvůli koroně přesunut z jara na září. Zúčastnilo se 16 týmů. „Letos je zajímavé, že běží tým policistek, takže máme po dlouhé době zase i dámské družstvo. Letošní specialita závodu je deset metrů vysoká lezecká stěna poskládaná z prkýnek. V závěru závodu čeká závodníky ještě jedno překvapení,“ řekl člen jihočeské policejní zásahovky, autor a hlavní organizátor závodu Ladislav Kuboušek.

Šumamani ujeli 27 kilometrů na kole, 10 kilometrů uběhli a 3 kilometry ujeli na raftu. Na trati na ně čekalo deset stanovišť, při jejichž zdolávání museli prokázat sílu, vynalézavost, odvahu a hlavně týmovost.

Na konci závodu na ně čekal drsný vtípek. Po fyzické zátěži unavení a zpocení usedli závodníci k puzzle. Čas, který u toho strávili, se do výsledného hodnocení nezahrnoval. To ale nevěděli. S celou tratí včetně nečekané závěrečné nesportovní disciplíny si nejlépe poradili policisté z Hradce Králové. Zvítězili tak už potřetí.